Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić igrat će u četvrtfinalu turnira u Madridu.
Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić igrat će u četvrtfinalu ATP turnira iz Masters serije 1000 u Madridu nakon što je u trećem kolu s 4:6, 6:3, 6:2 pobijedio srpskog tenisača Lasla Djerea poslije dva sata i deset minuta igre.
Prvi set je Čilić izgubio nakon što mu je Djere uzeo servis za vodstvo od 5:4 i nakon toga dobio svoj servis.U drugom setu, iako gubi svoj prvi servis Čilić igra sigurnije, i iskorištava prvu priliku za break za izjednačenje na 3:3 nakon čega osvaja još tri gema u nizu za 6:3. I u trećem setu hrvatski tenisač igra bolje, uzima servis suparniku za 2:1 i onda za 4:1. Poslije toga, Djere osvaja svoj servis, a Čilić privodi meč kraju u svoju korist.
Čilić je u meču servirao 12 aseva, a Djere tri. Hrvatski je tenisač bio bolji na prvom servisu (82 posto prema 60 posto) i spasio je osam od deset break lopti, dok je suparniku četiri puta uzimao servis.
Bio je to njihov prvi međusobni meč. U četvrtfinalu će Čilić igrati protiv prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića. U 19 međusobnih ogleda protiv Đokovića, Čilić je upisao svega dvije pobjede.